Koruyucu Kilitler Ne İşe Yarar

Koruyucu Kilitler Ne İşe Yarar Çocuklar hareket etmeyi ve heyecanı seven varlıklardır. Meraklı oldukları içinde her şeyi öğrenmek ve keşfetmek isterler. Henüz bebek oldukları içinde pek bir şey bilmezler.

Koruyucu Kilitler Ne İşe Yarar
261

Bu nedenle hayatta bazı tehlikeli durumlarla karşı karşıya kalabilirler. Aileleri ilgilendiren en önemli konulardan biri de bebekleri ev kazalarına karşı koruyabilmektedir. Bebeğiniz doğduktan birkaç ay sonra kendi kendine hareket etmeye başladığında evin her köşesi çok iyi bir şekilde gözlemlenmelidir. Keskin köşeler, mobilyalar, çekmeceler ve dolaplar çocuklar için tehlikeli hale gelebilir. Bu nedenle bu eşyalar için güvenlik önlemlerinin alınması zorunludur.  Bebekler kendilerini bekleyen tehlikenin farkında olmazlar. Bu nedenle evinizde her tür güvenlik önlemini almak zorundasınız. Bebeğiniz bir süre sonra dolaplara, çekmecelere yetişecek boyuta gelecektir. Onların çabuk ve hızlı büyüdüklerini unutmayın.

Koruyucu Kilitler Ne İşe Yarar Bebeğiniz altı ve yedi aylık olduğu zamanlarda yerde sürünmeye başlayacaktır. Daha sonra emekleme aşamasına geçecektir. Bu süreçte hızlı bir şekilde etrafta dolanmaya başlarlar. Bir dakika gibi kısa bir sürede bütün odaları gezmeye başlarlar. Bebekler tehlikenin ne olduğunu bilmezler. Bu yüzden evin içinde cesur davranışlar içinde bulunabilirler. Sonsuz enerjiye ve meraka sahiptirler. Evin içinde dolaşırken başlarına ciddi kazalar getirebilirler. Bu nedenle anne ve babalar çocuklarının güvenli bir ortamda yaşamasını sağlamalıdır. Bebeğinizin göz hizasına inerek evinizdeki ortamı tespit edin.

 

 

Onun ulaşabileceği eşyaları ve köşeleri analiz edin. Ona zarar verecek keskin kenarlara, çekmecelere, prizlere takılabilecek güvenlik kilidini kullanın. Böylece çocuğunuz huzurlu ve güvenli bir şekilde evinde oynayacak ve büyüyecektir. Bebekler dolapları ve çekmeceleri karıştırmaya bayılırlar. Onların çekmeceleri karıştırmasını istemiyorsanız güvenlik kilidi kullanmalısınız. Güvenlik kilitleri esnek ve sağlam yapıda ürünlerdir.

Çekmece ve dolaplara rahatlıkla takılabilmektedir. Büyük ve küçük boyları bulunmaktadır ve rahatlıkla uygulanabilmektedir. Çift düğmeli çekmece kilidi çocukların açamayacağı özelliktedir. Vidasız çekmece kilidi ise profesyonel ve kullanışlı bir üründür. Çok amaçlı çekmece kilidi bebeğinizi her tür kazalara karşı koruyacaktır.

Koruyucu Kilitler Ne İşe Yarar Evde bulunduğunuz vakitlerde bebekleriniz için endişe duyabilirsiniz. Onları devam şekilde göz hapsinde tutmak sizin rutin işlerinizi gerçekleştirmenize de engel olacak ve işlerinizin aksamasına neden olacaktır. Bu nedenle güvenlik kilitlerinin kullanılması en azından çocuğunuzun sağlıklı ve güvenli bir ortamda büyümesini sağlayacaktır.

 

 

Evlerde bebeklerin yaşadığı çok kazalar meydana gelmektedir. Kafalarını sehpaların sivri köşelerine vurabilirler, açık pencerele koltuk üzerinden ulaşıp başlarını aşağıya sarkıtabilirler, televizyona karşı meraklı oldukları için büyük televizyonu iterek üzerlerine düşmesine neden olabilirler. Bu nedenle yapmanız gereken çocuğunuzun mümkün olduğunca takip etmek olacaktır.

Bebeğinizin ilk doğumundan sonraki aylarda emeklemesiyle birlikte etrafa meraklıca bakarak, izlemesi oynayacak bir şey bulması her bebeğin doğasında olan bir davranıştır. Bu meraklı karıştırma, dokunma dürtüsü bebeklerin tehlikeli bir kazalarla karşılaşmasına neden olabilir. Emekleme, el ve kol becerilerini kullandıktan sonra sürekli olarak bebeğinizi gözlemlemenize neden olacaktır. Tüm bu tehlikeli kazaların önüne geçmek için bebek kilitlerini satın alarak çocuklarını koruyabilirsiniz.

Bebeğinizi sürekli kontrol altında tutmak onları gelecekte özgüven sahibi olmalarına engel olabilir. Her yaptığı eylemin yanlış olduğunu düşünecek ve kararsız bir bebek olacak, özgür bir şekilde yaşayamayacaktır. Bebeğinizin özgür iradesine bağlı olarak, kararlı ve özgüvenli yaşamasını istiyorsanız eğer, sürekli kontrol altında tutmanız onların psikolojileri için zararlı olabilir. Bu nedenle bebekleri koruyan güvenlik kilitlerini kullanarak onlara rahat ve özgürce oynayabilme imkânı sunabilirsiniz. Bunu yaparken eskisi gibi olmasa bile çocuğunuzu ara sıra kontrol edebilirsiniz.

 

Yorumlar
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler'e aittir.