Kırıcılar ve Deliciler

Değişmeyen tek şeyin değişimin kendisi olduğunu varsayarsak yaşamınızda kullandığınız her alanda eviniz, işyeriniz kısacası çeşitli birçok kullandığınız alanda sık sık değişim yapmak istersiniz.

Kırıcılar ve Deliciler
887

Bu odaları daha düzenli ve konforlu bir halde görmek istemeniz kaçınılmaz. Bunun içinde yeni formlarda bazı değişikler yaratmak için bazı inşaat teknikleri kullanılır. Odalarınızı şahane bir alana çevirmek için kırıp yeniden yaratmak üzerine kurgulanır. Bu işi gerçekleştirmek için kırıcı ve delici el aletlerine ihtiyaç duyarız. Özellikle inşaat alanında kullanılan bu ürünler hayatınızı daha pratik bir hale getirmek ve işlerinizi kolaylaştırmak için ona göre tasarlanmıştır.

 

Bu teknikler kimi bir zaman bir alanı kırıp yeniden yaratmak üzerine kurgulanır. Bu sayede evleriniz çok daha rahat bir yaşama alanı haline gelir. Bu ürünler arasında en çok ve en sık tercih edilenler içerisinde de kırıcı ürünler yer alıyor. Özellikle inşaat sektöründe kullanılan bu ürünler, hayatlarınızı çok daha pratik ve kolay bir hale getirmek için kırıcı ve delici el aletleri üretilmiştir.

Günlük hayatınızda elektrikli el aletlerinde kullanılan kırıcı ve deliciler,  son yıllarda insan postürüne uygun olarak ergonomik bir biçimde üretilmektedir. Yapı ve inşaat malzemelerini kullanırken enerji sarf edildiği için bel, boyun, sırt, bacak vb vücut bölgelerinde olumsuz ağrı belirtileriyle geçmiş yıllarda sıklıkla karşılaşılmıştır. Son yıllarda yapı inşaat ve mimari alanların genişlemesiyle kullanılan elektrikli el aletleri olumsuz koşulları minimum seviyeye düşürecek şekilde üretilmeye başlanmıştır.

Yaşamınızın en önemli parçalarından olan el aletleri, tadilat ve tamirat kategorisinde işinizi kolay bi şekilde tamamlamanızı sağlayacak, elektrikli aletler elle kullanılabileceğiniz ve dar mekanlarda herhangi bir sorun yaşamadan saklayabileceğiniz aletleri kapsar.

Bu elektrikli el aletlerini kapsayan matkaplardan bir farklı olan kırıcı ve deliciler de bunlardan bazılarıdır.

Kullanım Alanları;

  • Beton veya duvar delme işlerinde
  • Kirişlerin zayıflatılması
  • Kanal açma işlerinde
  • Beton bloklarının parçalanmasında vb birçok alanda kullanılırlar.

Delmek, kırmak gibi işlemleriniz için kullandığınız matkap gibi el aletinden farklı bir alternatif olarak daha güçlü olan kırıcı ve delicileri tercih edebilirsiniz. Kırıcı ve deliciler standart matkap ve kırıcılara göre daha güçlü ürünlerdir.

Kırıcı ve deliciler tek başına ya da ikisini bir arada olan kırıcı modelleri de vardır.

Kırıcı Delici Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kırıcı ve delici el aletleri kategorisi içerisinde olan matkaplar son derece hayatınızı kolaylaştıran ürünler arasında yer almaktadır. İnşaat alanında genellikle kullanılan kırıcı ve delici aletler arasında kırıcı delici matkap seçenekleri de  mevcuttur. Daha karmaşık işlerde ve daha fazla güç gerektiren işlerde kullanılabilen matkap çeşitleri arasındadır. Normal bir matkap duvara çivi geçirebilmek için delik açmaya yarar, kırıcı ve delici matkaplar ise bunun ötesine geçip kırma işlemini de gerçekleştirir. Yaşamınızın her alanında  banyonuzun fayanslarını, odanızın duvarlarını yıkmak için veya asfalt ve beton kırmak v.b uygulamalarda kullanabilirsiniz. Sizleri büyük bir tasarruf sağlayan bu kırıcı ve delici el aletleri sayesinde hayatınız daha kolay bir yaşanılır hal alacak. Kırıcı ve delici matkap seçeneklerinde  hilti inşaat ve tadilat işlerinde kullanılan verilen bir addır. Hiltilerin diğer matkaplardan farkı basınçlı hava kullanarak kırma görevini gerçekleşmesini sağlarlar. Kırıcı ve delici matkap tercih ederken farklı matkaplarla karıştırılmaması için  bu özelliğe  dikkat etmelisiniz.

Tadilat İşlerinin Vazgeçilmezi Kırıcı Deliciler Nasıl Çalışır?

Kırıcı ve delici özelliği olmayan matkaplarla kırma işlemini gerçekleştiremezsiniz. Bir darbeli matkap çekiç kadar güçlüdür ve o görevi görür. Fakat kırma işlemi için bu yeterli değildir. Kırıcı delici matkaplar delme özelliğini atlayarak sadece kırma işlemi için tercih edilir. Bu yüzden de kırıcı ve delici matkap uçları düz olarak üretilmiştir.

Evinizin mutfak veya banyo gibi alanlarında hayallerinizdeki dekorasyonu yaratabilirsiniz. Seramik, fayans, mermer v.b ürünlerin  kırılması görevinde en başarılı bu kırıcı ve delici el aletleri harika bir işe imza atar. Tadilat işlerinin bir numaralı aracı olan bu hilti el aletleri tam anlamıyla ihtiyaçlarınıza kolaylık sağlayarak size daha kolay bir yaşam sağlar.

Kırıcı ve deliciler duvar yıkmak yada yeri delmek gibi bir çok iş alanında da sıklıkla kullanılır. Kırıcı ve deliciler üç kategoride sıralayabiliriz. Bunlar;

  • Darbeli matkap
  • Darbesiz matkap
  • Kırıcı matkap  olarak 3’ e ayrılır.

Bunun yanında duvar yıkmak ya da yeri delmek gibi işlerde yaygın olarak kullanılır. Kırıcı deliciler üç ayrı çalışma moduna sahiptirler. Bunlar, darbeli matkap modu, darbesiz matkap modu ve kırıcı moddur.

Özellikle doğal afetler deprem gibi göçük altında kalan canlar için kullanılan kırıcı ve delici el aletleri olan  hiltiler onlara kavuşmak için harika bir seçenektir. Acil durumlarda bir cana kavuşmak için bir numaralı tercihler arasında kullanılan bu kırıcı ve delici matkaplar sayesinde pek çok hayat erken müdahale ile kurtarılabilir.

Kırıcı Deliciler ve Kırıcıları Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kırıcı ve delici aletleri kullanırken öncelikle dikkat etmeniz gereken matkabın nasıl kullanıldığıdır. Aksi takdirde olası büyük  tehlikelere yol açabilirler. Örneğin şarjlı el aletlerini kullanıyorsanız bataryadaki  şarj doluluğunu belirli aralıklarla kontrol etmelisiniz böylece işlem yaparken herhangi bir sorun yaşamamanızı sağlayacaktır.

Kırıcı ve Delicilerin İşlevsel Kullanımı

Kırıcı ve delici el aletleri üç tip  grupta sıralayabiliriz bunlar;

 

Yorumlar
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler'e aittir.