Kalıpçı Taşlamalar

Birden fazla işlevi yerine getirmek için bir araç arıyorsanız, 3M Kalıp Taşlama makinesini düşünebilirsiniz.

Kalıpçı Taşlamalar
212

Kalıp Öğütücüler M Kalıp Öğütücü İnceleme

Bu düz şaftlı alet, ağır hizmet uygulamaları için üretilmiştir ve gelişmiş konfor ve kontrol sağlayan ergonomik bir tasarıma sahiptir. 3M Kalıp Öğütücü ayrıca gücü, dayanıklılığı ve uyumluluğu artıran ek özelliklerle donatılmıştır. Bu iyileştirmeler sayesinde kolaylık sağlamak için güç veya performanstan ödün vermek zorunda olmadığınızı bilmekten memnun olacaksınız.
Kalıp Öğütücüler, çeşitli işlevleri verimli bir şekilde yerine getirmek için tasarlanmıştır
Piyasada, her biri kendi özellikleri ve avantajları olan birçok farklı tipte Kalıp Öğütücü vardır. Bazıları diğerlerinden daha güçlüdür ve bazıları bazı işlevler için diğerlerinden daha iyidir. Kenarları veya bağlantı parçalarını keskinleştirmeniz gerekip gerekmediğini, özel ihtiyaçlarınıza göre size uygun bir kalıp taşlama makinesi vardır. Kalıp Öğütücüler çeşitli boyutlarda gelir, bu nedenle satın almadan önce göz önünde bulundurmanız gereken bazı farklı şeyler vardır.
Üç ana Kalıp Öğütücü türü vardır: kablolu, kablosuz ve pnömatik. Elektrikli kalıp taşlama makinelerinin kablolu seçenekleri vardır ve kablosuz olanlar kolayca taşınabilir. Akülü kalıp taşlama makineleri, genellikle pnömatik aletlerden daha uzun ve kullanımı daha kolaydır. Elektrikli kalıp öğütücüler hava kompresörleri gerektirmez, ancak daha az taşınabilir, daha sessiz ve kullanımı daha kolaydır. Pnömatik kalıp taşlama makineleri, değişken hızlı bir motora ve daha yüksek torka sahiptir. Bunlar ucuz ve hafiftir, ancak kablolu modellerden daha gürültülü olma eğilimindedirler.
 
 
Bir kalıp öğütücü satın almadan önce ergonomik tasarımı göz önünde bulundurun. Bu, makinenin kullanımının ne kadar rahat olduğunu etkileyecektir. İyi bir ergonomik tasarım, titreşimi emmeye yardımcı olur ve hassasiyeti artırır. Kolların elinize uygun olduğundan emin olun. Ayrıca, öğütücünün temizlenmesinin kolay olup olmadığını da göz önünde bulundurun. Piyasada birçok marka mevcuttur ve her zaman özel ihtiyaçlarınızı karşılayan bir tane bulabilirsiniz. Birini seçmekte zorlanıyorsanız, bir elektrikli kalıp öğütücü satın almayı düşünün.
Kalıp Taşlama Makineleri, birçok kullanışlı fonksiyona sahip güçlü, el tipi elektrikli aletlerdir. Kemik uçlarından metallere ve plastiğe kadar hemen hemen her şeyi öğütebilirler. Alet, basınçlı hava veya elektrikle çalışır ve güç kaynağı önemli bir faktördür. Çeşitli amaçlara uygun çeşitli bit türleri mevcuttur. Örneğin, eski demirden pası çıkarmak için bir kalıp öğütücü kullanılabilir.
Çeşitli malzemeler üzerinde kullanılabilirler
Kalıp öğütücü, çeşitli malzemeleri öğütmek için kullanılan bir tür elektrikli alettir. Bu elektrikli aletler, açılı taşlama makinelerine benzese de benzersiz özelliklere sahiptir. Bir kalıp öğütücü, konforu ve kullanım kolaylığını en üst düzeye çıkarmak için ergonomik olarak tasarlanmalıdır. Doğruluk ve hassasiyet için rahat bir tutamak da önemlidir. Bir kalıp öğütücünün ayrıca bir köşe öğütücüsü olmalıdır. İster bireysel bir proje için isterse büyük ölçekli bir proje için kullanılsın, mükemmel bir araç olacaktır.
Bir kalıp öğütücü, doğru şekilde çalıştırılmazsa son derece tehlikeli olabilir. Akciğerlere ve solunum sistemine girebilen küçük parçacıklar üretir. Kalıp öğütücü kullanırken daima koruyucu bir maske takın. Ayrıca, bu aletlerin çok sıcak olduğunu unutmayın, bu nedenle özellikle göz koruması olmak üzere uygun koruyucu giysiler giymek çok önemlidir. Ağır hizmet tipi iş eldivenleri, taşlama sırasında daha fazla konfor sağlar ve kazara kaymaları önler.
Bir kalıp öğütücü için başka bir seçenek elektrikli olanıdır. Makita GD0601, güç sağlamak için bir hava kompresörü kullanır. Bu, hem DC hem de AC akımlarda çalışabileceği anlamına gelir. Motor 2500 RPM'ye kadar çıkabilmektedir. Çoğu malzeme üzerinde çalışacak ve ayrıca taşınması çok uygun. Bu tür işler için yedek pil bulundurduğunuzdan emin olun.
 
 
Kalıp öğütücü için başka bir uygulama, eski demir ve çelik makinelerinin onarımı ve bakımıdır. Daha önce bir araba veya ağır makine ile çalıştıysanız, muhtemelen paslandığını görmüşsünüzdür. Basitçe bir metali havaya maruz bırakmak sonunda paslanmaya neden olur. Kalıp taşlama makinesi, pası gidermek ve bir metal parçasını orijinal durumuna geri döndürmek için vazgeçilmez bir araçtır.
çok toz üretirler
Bir kalıp öğütücü kullanırken, bir çift koruyucu gözlük ve bir solunum maskesi taktığınızdan emin olun. Bu aletler, ciğerlerinize zararlı olabilecek çok fazla toz üretebilir. Ellerinizi korumak için ayrıca göz koruması ve eldiven kullanmalısınız. Bu tip alet genellikle sert yüzeylerin çevresinde kullanılır. Yüzünüzü etrafta uçuşabilecek kalıntılardan korumak için bir toz maskesi kullanmayı da düşünmelisiniz.
Bir kalıp taşlama makinesinin motor gücü, ihtiyaçlarınız için hangi tip makinenin doğru olduğunu belirlemek için önemlidir. Çoğu elektrikli model amper veya voltaj olarak derecelendirilmiştir. Pille çalışan modeller, kablolu benzerlerinden daha ucuzdur, ancak çalışması için bir elektrik prizi gerektirir. Çoğu pnömatik kalıp taşlama makinesi çok fazla toz üretir ve gürültülüdür. En iyi performansı elde etmek için, bir kalıp taşlama makinesinin ürettiği toz miktarına dayanabilecek bir güç kaynağı arayın.
Jeneratör kullanmak istemiyorsanız, ucuz bir kalıp öğütücü satın alabilir ve bunu bir hava kompresörüne bağlayabilirsiniz. Bir Makita kalıp öğütücü, harici bir hava kompresörü ile çalıştırılabilir ve çoğu uygulamada iyi bir performansa sahiptir. Sadece 3,7 pound ağırlığında ve ortalamanın çok altında fiyatlandırılıyor. Genel olarak, bu modelle paranızın karşılığını fazlasıyla alabilirsiniz. Ancak kalitenin ucuz olmadığını unutmayın, bu nedenle tam olarak neye ihtiyacınız olduğunu bildiğinizden emin olun.
Bir kalıp taşlama makinesi, birçok görev türü için mükemmel bir araçtır. Metal ve duvarları kesebilir, metali parlatabilir ve hatta pası temizleyebilir. Bir açılı taşlama makinesi de daha büyük işler için çok kullanışlıdır. Taban fiyatları, açılı taşlama makinesiyle aynıdır. Bununla birlikte, bir kalıp öğütücünün fiyatı, ne kadar toz ürettiğine bağlıdır. Taşlamak istediğiniz çalışma yüzeyinin boyutunu özelleştirebilirsiniz. Açılı taşlama ile kalıp taşlama arasındaki temel fark güçtür.
Koruyucu gözlük gerektirirler
Kalıp taşlama makineleri tehlikeli aletlerdir, bu nedenle operatörler koruyucu gözlük ve eldiven giymelidir. Bu aletlerden kaynaklanan toz ve kalıntılar, operatörün akciğerlerine ve solunum sistemine girebilir. Operatörler bir toz maskesi takmalı ve birkaç dakika sonra çıkarmalıdır. Kalıp öğütücüler genellikle sıcak olduğundan, işçiler ağır iş eldivenleri giymelidir. Eldivenler rahatlık sağlar ve kazayla kaymalara karşı koruma sağlar. Bu ekipman aynı zamanda az miktarda metal kalıntısı da üretir.
 
 
Bu aletler için güvenlik önlemleri arasında koruyucu gözlük takmak yer almaktadır. Aletin bıçakları kıvılcım çıkarır ve çalışma sırasında takılmalıdır. Bu ortamda, özellikle koruyucu gözlük takma konusunda eğitim almamış işçiler için uygun göz koruması önemlidir. Ayrıca gözlerinizi kalıp öğütücünün keskin bıçaklarından korumak için koruyucu gözlük kullanmalısınız. Güvenlik gözlükleri herhangi bir alet tedarik mağazasından kolayca satın alınabilir. Bu gözlükler, kalıp taşlama makinelerinin güvenli kullanımı için gereklidir.
dayanıklıdırlar
Çoğu kalıp öğütücü, tipik olarak alüminyum olan metal bir kasa ile yapılır. Muhafaza ne kadar sert olursa, alet o kadar uzun süre dayanır. Herhangi bir aletin bir diğer önemli bileşeni, bir dizi faktörden dolayı genellikle kısa ömürlü olan motordur. Bununla birlikte, çoğu kalıp taşlama makinesi üreticisi, motorun ömrünü uzatmaya yardımcı olacak yerleşik korumalara sahiptir. Güvenliğinizi sağlamak için, bir kalıp taşlama makinesi kullanırken koruyucu gözlük takmalısınız.
Kalıp taşlama makineleri, metal taşlama yaparken çok kullanışlı olan mandren gibi çeşitli ataşmanlarla birlikte gelir. Bazı kalıp taşlama makinelerinde ayarlanabilir bir ayna bulunurken, diğerleri sabit bir çeneye sahiptir. Ayrıca çok çeşitli karbür ve dişli dişliler arasından seçim yapabilirsiniz. Alüminyumla çalışmak için özel kesiciler de vardır ve pembe veya alüminyum oksitten yapılmış montaj noktaları vardır. Ayrıca farklı tanelerde ve küçük pürüzlendirme ve kesme disklerinde flap diskler satın alabilirsiniz. Hafif ve çok kullanışlı olan kablosuz bir versiyon bile alabilirsiniz.
Ingersoll Rand, iyi ama mükemmel olmayan bir kalıp öğütücü yapar. Ancak Milwaukee 2784-20 kalıp taşlama makinesi, mükemmel yapı kalitesi sunar ve beş yıllık bir garantiyle gelir. Bir başka iyi seçenek de 1/3 HP motor kullanan ve 18 voltluk pil sistemiyle çalışan ingersoll-rand kalıp öğütücüdür. Bu model ayrıca 1/4 inç pense sahiptir, bu da onu daha küçük işler için ideal kılar.
İster taşınabilir ister kablosuz bir model arıyorsanız, aletin ergonomik tasarımını kontrol ettiğinizden emin olun. Ergonomik tasarım, rahat bir pozisyonda çalışmanıza yardımcı olur. Hassasiyeti artırırken titreşimi azaltmanıza yardımcı olur. Kollar da ellerinize uygun olmalıdır. Ayrıca motorun torkunu ve hızını da kontrol etmelisiniz. Ve güç kaynağının iş için yeterli olduğundan emin olun. En iyi kalıp öğütücülerin kullanımı da kolaydır.
 
Yorumlar
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler'e aittir.