Dış Cephe Ev Kaplama Bina Dış Cephe Çözümleri

Dış cephe ev kaplama bina dış cephe çözümleri evinizin daha şık, estetik ve korunaklı olmasını sağlayacak yöntemlerdir. Ev dekorasyonlardı yer alan ve evinizin dış cephesini görsel açıdan şık ve daha sağlıklı hale getiren dış ev dekorasyonlarında tercih edebileceğiniz alternatif sayısı çok fazladır. Evin dışında yer alan duvarlar doğru teknikler ve malzemelerle uygulandığında ortaya mükemmel tasarımlar çıkar.

Dış Cephe Ev Kaplama Bina Dış Cephe Çözümleri
148

Duvar dekorasyonlarında kullanacağınız dış cephe kaplama malzemeleri, mantolama çeşitleriyle ısı yalıtımı sağlama imkanına da sahip olmuş olursunuz. Cephe kaplama işlemi yaparken estetik kaygınızı giderecek olan tasarımları tercih etmelisiniz. Duvarlar için yapılacak cephe kaplama malzemeleri mantolama çeşitleriyle ısı yalıtımı sağlama imkanına da sahip olursunuz. Cephe kaplama işlemi yapılırken estetik kaygınızı giderecek tasarımlar yapılmasına özen göstermelisiniz. Duvarlar için yapılacak cephe kaplama malzemeleri çeşit olarak taş, polietilen, fiberglas, taş, taş yünü, cam yünü, baskılı kaplama malzemelerini tercih edebilirsiniz. Evinizin dış cephesinin rengine uygun cephe kaplama malzemelerini tercih ederek dış cephe renk uyumunu da sağlamış olursunuz. bina dış cephe kaplama
 

Doğal Taşlar 

Dış cephe kaplama malzemesi olarak en fazla tercih edilen malzemelerden biri de doğal taşlardır. Doğal taşlar hem dış cephe renklerine uyumlu hem de doğal bir görünüm oluşturan kaplama malzemelerdir. Dış cephe kaplaması yapmak yerine modern renkler kullanarak evinizin dış cephesine estetik ve şık bir görünüm kazandırabilirsiniz. Eviniz ve dış cephe dekorasyonu için en uygun rengi seçmek istediğinizde size yardımcı olacak. estetik ve sağlıklı dış cephe kaplama
 

Dış Cephe Mantolama 

Mantolama, binaların yalıtım amaçlı giydirilmesi işlemidir. Adı üzerinde manto gibi bir araç niteliği taşıyan, cephe dizaynında ısı yalıtımının sağlandığı bir kaplama aşamasıdır. Bina cephe kaplamalarında dıştan, içten ve sandviç duvar olmak üzere farklı yöntemler kullanılır. Isı yalıtımının sürekliliği sağlanır. Dış cephe kaplamalarında en önemli ihtiyaçlardan biri ısı yalıtım sistemini kurmaktır. Sadece sıcaklık değil serinliğin de sağlanması açısından yalıtımın önemi büyüktür. Kullanılacak malzemeyle işçilik tecrübesi bina yalıtımında kullanım süresini doğrudan etkilemektedir. Bu işlem tecrübe ve bilgi ister. Mantolamada yakıt kullanımının azalması, hava kirliliğinin önlenmesi ve doğal dengenin sağlanması açısından çevreci yaklaşım unsuru barındırmaktadır. estetik duran dış cephe kaplamalar
 

Alüminyum Cephe Kaplamaları 

Giydirme cephe malzemeleri, bir binanın dış cephesinin nasıl bir görünüme kavuşması gerektiği hakkında bilgi verir. Bu yöntemde cephe kaplamaları iki yüzlü alüminyum levhayla kaplı olan yaklaşık olarak 0,5 mm ile 4 mm kalınlığına varan ölçülerde dizayn edilebilen kompozit levha uygulamasıdır. İsteniyen ölçü ve şekillerde dizayn edilebilir. Bir binanın bir cephesi ya da birkaç cephesine uygulanabilir. Bir banın dış cephesi için farklı renk tonlarında kaplama imkânı verir. Darbe ve dış etkenlere karşı dayanımı kuvvetli bir cephe kaplama malzemesidir. Modern oldukça sık tercih edilen alüminyum giydirme cephe kaplamaları, diğer malzemelere göre daha hafif bir malzemedir. Hafifliği yönünde ekstra cephe yükü oluşturmaz ve bur bir avantajdır. dış cephe kaplama neden önemlidir?
 
Betonarme yapı sistemlerinde tuğla duvarlar yeterince bina yükü oluşturmaktadır. Deprem kuşağında olan ülkelerde bina yükünü en aza indiren ve can güvenliğini esas alan hafif yapı malzemelerine daha çok ihtiyaç duyulmaktadır. Alüminyum kompozit paneller uygulanırken, cephedeki malzemeler farklı ebatlarda ve firmalara bağlı olarak fraklı sistemlerde giydirilebilir. binaların dış cephesi nasıl kaplanır?
 

Prekast Dış Cephe Kaplama

Prekast dış cephe kaplama malzemeleri dayanımı güçlü bir beton uygulamasıdır Beyaz çimentoyla silis kumu karışımından oluşan malzeme dış hava koşullarına karşı son derece dayanıklıdır. Özellikle Avrupa ve ABD ülkelerinde 70’yıllardan sonra dış cephelerde kullanılmıştır. Dayanıklı dış cephe kaplama istiyorsanız eğer prekast dış kaplama malzemelerini tercih edebilirsiniz. Çimento panelleri veya fiber beton kaplama malzemeleriyle beraber stillerde dizayn edilen birçok binada kullanılmıştır. Dayanımı kuvvetli olmasının yanı sıra, ısı yalıtımından ses yalıtımına, su yalıtımından nem izolasyonuna kadar birçok amaç için kullanılmaktadır. dış cephe her binaya kaplanabilir mi?
 

Taş Dış Cephe Kaplamaları 

Doğayla iç içe bahçeli bir evin bulunduğu çevreyle uyumlu bir görünüm kazandırmak için doğal malzemeleri kullanmayı tercih edebilirsiniz. Doğal taş cephe kaplamaları son derece huzur veren bir atmosfer oluşturmanızı kolaylaştırır. Dış cephe kaplama malzemeleri veya dış cephe kaplama modelleri uygulanacak stil ve tarza göre farklı olacaktır. Doğal taş kaplamalarda yalnızca dış cephe değil iç mekân dekorasyonlarında dahi duvar dekorlarına hayat vermektedir. Natürel dokular duvar dekorlarında göze hitap etmektedir. Taş duvar görünümü kazandırırken, gerçek doğal taşla örülen bir duvarla benzer görüntü sağlanır. Betonarme sistemlerde taş duvar örülen bölme duvarların inşa edilmesi zor ve masraflıdır. Ekonomik açıdan doğal taş duvar kaplamaları inşa sürecinde örülen bir taş duvarla aynı görüntüye sahiptir. ev dış cephe şık ve dekoratif kaplamalar
 

Ahşap Cephe Kaplamaları 

Betonarme yapı sistemleriyle inşa edilen bir evin dış cephesini ahşap giydirme cephe malzemeleriyle kaplayarak sıcak bir atmosfer oluşturabilirsiniz. Ahşap bir ev görünümü kazandırabilir veya cephe dizaynında önceden belirlenen bölümlerin yalnızca ahşap materyallerle kaplanmasını sağlayabilirsiniz. Buraya yalnızca doğal ahşap malzeme kullanmayabilirsiniz. Suni malzemeyle ahşap görünüm sağlayan ve huzur veren bir atmosfer oluşturmayı kolaylaştıran bir cephe dizayn edebilirsiniz. evlerin dış cephesi neden kaplanmalıdır?
 

Tuğla Duvar Kaplama 

Hem sıcak bir atmosfer hem de doğal bir görünüm sağlamak için bu yöntemi kullanabilirsiniz. Geçmişten günümüze en çok kullanılan doğal taşlardan biridir. İster doğal malzeme olarak kullanın dilerseniz yapay malzemelerle tuğla duvar görünümü kazandırın, tuğla duvar kaplamaları son derece huzur veren bir atmosfer oluşturmanızı sağlayacaktır. Özellikle kırsal stil, klasik stil ya da rustik tarz evlerde daha çok kullanılmaktadır. Sıcak bir atmosfer oluşturmayı kolaylaştıracaktır. Doğal bir malzeme olması nedeniyle huzur veren bir görünüm oluşturmanızı sağlar.
Yorumlar
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler'e aittir.